BG EN

Александър Новак: Газовите доставки за Донбас няма да бъдат включени в изчисляването на авансовите плащания на Украйна

ЧАС ПИК

Александър Новак: Газовите доставки за Донбас няма да бъдат включени в изчисляването на авансовите плащания на Украйна

2079
на 03.03.2015
Александър Новак: Газовите доставки за Донбас няма да бъдат включени в изчисляването на авансовите плащания на Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руските газови доставки за югоизточните части на Украйна няма да бъдат включени при изчисляването на сумите, които украинската компания „Нафтогаз“ трябва да предплати, за да получи природен газ. Това заяви след тристранната среща в Брюксел руският министър на енергетиката Александър Новак, цитиран от Интерфакс.
„Обсъдихме въпроса за доставките на газ до отделни райони от Донецката и Луганската област и се договорихме обемите, които са доставени и които се доставят днес в тези райони от Югоизточна Украйна, да бъдат изнесени в скоби“, каза министърът.
Новак обясни, че тези газови доставки няма да бъдат включвани при изчисляването на обемите газ, за които Украйна трябва да прави предварителни плащания. Той добави, че доставките за Донбас ще бъдат предмет на отделни преговори.

препоръчано

 

 

"Фокус"

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК