BG EN

Алексис Ципрас и президента на Гърция са обсъдили преговорите около спора за името на Македония

Балкани

Алексис Ципрас и президента на Гърция са обсъдили преговорите около спора за името на Македония

12344
на 27.01.2018
Алексис Ципрас и президента на Гърция са обсъдили преговорите около спора за името на Македония
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър-председателят на Гърция Алексис Ципрас е обсъдил преговорите около спора за името на Македония с държавния глава на страната Прокопис Павлопулос, съобщава Македонската информационна агенция, цитирана от Фокус.

препоръчано

„Мисля, че имаше опит за сближаване и бяха предприети някои стъпки в тази посока“, коментира Ципрас и добави, че според него смяната на имената на македонското летище и магистрала е „знак на добра воля“, тъй като става въпрос за чувствителен за Гърция проблем.

От своя страна Павлопулос посочи иредентизмът като най-големия проблем не само в преговорите между двете държави, но и по пътя за евроинтеграция на Македония, тъй като, както подчерта президентът, той противоречи на регулациите на Европейския съюз.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК