BG EN

Ал Кайда заплаши САЩ с атентати като тези на 11 септември

Америка

Ал Кайда заплаши САЩ с атентати като тези на 11 септември

14975
на 10.09.2016
Ал Кайда заплаши САЩ с атентати като тези на 11 септември
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водачът на Ал Кайда Айман ал Зауахири заплаши Съединените щати, че атентатите от 11 септември 2001 г. ще се повторят хиляди пъти, съобщава Франс прес.

препоръчано

Във видеозапис, разпространен в джихадистки акаунти преди 15-ата годишнина на кървавите атентати в Ню Йорк, Вашингтон и Пенсилвания, Зауахири заявява, че "11 септември е резултат от вашите престъпления срещу нас". Ако "престъпленията продължат, 11 септември ще се повтори хиляди пъти", заплашва Зауахири.

Той заклеймява американската "окупация" на земи в арабски и мюсюлмански страни и подкрепата на САЩ за "престъпни и корумпирани правителства". Водачът на Ал Кайда призовава джихадистите да се обединят и афроамериканците да приемат исляма, за да се "опазят от американските закони, контролирани от бялото мнозинство".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК