BG EN

Англичани дарили 10 000 паунда за ремонт на покрива на читалището в село Миндя

Образование

Англичани дарили 10 000 паунда за ремонт на покрива на читалището в село Миндя

8357
на 14.01.2019
Англичани дарили 10 000 паунда за ремонт на покрива на читалището в село Миндя
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британските заселници в село Миндя са подпомогнали възстановяването на разрушения покрив на читалище „Развитие 1893“. Кметът на населеното място Иван Иванов каза в ефира на Радио „Фокус” – Велико Търново, че в Миндя живеят близо 10 английски семейства, които активно участват в обществения живот и са се включили в набирането на средства за ремонт на читалището. Едно от семействата - Катрин и Йън дарява 10 000 паунда, с които покривът на културната институция е възстановен.

препоръчано

„Налагаше се да ремонтираме покрива през 2007 г. и 2012 г., а след като през 2014 г. читалището се наводни, започнахме да събираме средства. Получихме дарения както от строители, така и от хора от селото”, каза още кметът на Миндя. Той добави, че така в следващите години читалището ще запази дейността си, като освен традиционните английско-български кулинарни вечери, арт ателието и музейните експозиции, кметството обмисля да продължава своята работа с „Миндя рок фест”. Предвижда се и подреждането на изложба с картините от „Портрет на едно село” на фотографа Тим Клинч, вдъхновена от село Миндя.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК