ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Анджело Бадаламенти се завръща във филмовата музика чрез новия "Туин Пийкс". Култовият сериал се подновява след четвъртвековно прекъсване. Режисьор отново ще е Дейвид Линч, който все пак се съгласи да се заеме с проекта, макар първоначално да отказа след разногласия с продуцентите.
Успехът на първия сериал, излъчван в началото на 90-те години, се дължеше до голяма степен и на великолепната музика на Анджело Бадаламенти, взел "Грами" тъкмо заради работата си по оригиналния "Туин Пийкс".
Сега американецът ще напише и музиката за новия сериал. Бадаламенти е роден преди 78 години в Бруклин, Ню Йорк, в семейство на италиански имигранти. Съвместната му работа с Дейвид Линч включва още филмите "Синьо кадифе" (1986), "Диво сърце" (1990) и "Мълхоланд Драйв" (2001).
Композиторът е работил и с групите Anthrax и Orbital. Завръщането на Бадаламенти в "Туин Пийкс" бе обявено от Шерилин Фен, изиграла една от главните роли в оригиналния сериал. Актрисата ще участва и в новия "Туин Пийкс". Ролята й обаче ще бъде променена, тъй като Фен е вече на 50 години и няма как да бъде предишната изкусителка.


