0
23.04.2016
0
2021

ждународният гросмайстор Антоанета Стефанова спечели първото място за жени в 11-тия международен шахматен турнир Дубай Оупън 2016.

Антоанета Стефанова падна от китайка

Гросмайстор Антоанета Стефанова загуби от Цзю Вънцзю...

на 18.02.2016

Бившата световна и бивша европейска шампионка Стефанова прима финишира с 6 точки и е на първо място сред жените и на 37-мо място в общото класиране.

В шахматната надпревара участва и българският гросмайстор Иван Чепаринов, който финишира с 6 точки и на 23-то място.

Победител в турнира е английският шахматист Гавейн Джоунс със 7,5 т. , колкото има и вторият - Владимир Акопян от Армения. В турнира участваха 195 шахматисти от 37 държави