BG EN

Арсений Яценюк: Украйна ще настоява за преструктуриране на дълга

СВЕТЪТ ДНЕС

Арсений Яценюк: Украйна ще настоява за преструктуриране на дълга

5559
на 15.05.2015
Арсений Яценюк: Украйна ще настоява за преструктуриране на дълга
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украйна ще настоява пред кредиторите си за преструктуриране на дълга. Това заяви в петък украинският премиер Арсений Яценюк, цитиран от РИА Новости.

препоръчано

Премиерът е посочил, че правителството на Украйна ще защитава позицията си за необходимостта от завършването на преговорите за преструктуриране на външния дълг на страната.

„Украйна се намира в състояние на война, загубихме 20% от икономиката си и се обърнахме към кредиторите си с открита позиция относно реда и условията за преструктурирането“, посочи Яценюк пред украинския парламент.

Във вторник финансовият министър заяви, че кредиторите са спрели преговорите за преструктурирането на дълга, но изрази надежда, че в крайна сметка ще проявят разбиране.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК