BG EN

Ас на Барселона строи хотел върху мюсюлманско гробище

Световен футбол

Ас на Барселона строи хотел върху мюсюлманско гробище

7304
на 30.10.2022
Ас на Барселона строи хотел върху мюсюлманско гробище
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Испанският защитник Жерар Пике получи зелена светлина да построи хотел на земя в Малага, където през средновековието се е намирало мюсюлманско гробище.

препоръчано

Според "Cadena Ser" са направени 7-годишни задължителни археологически разкопки и е открито, че там е имало джамия и 250 гроба.

Гробниците обаче са "празни", твърди Алберто Кумпиан, археолог и директор на компанията, която отговаря за дейностите. Той добавя, че те може никога да не са били използвани и следователно нямат достатъчно стойност, за да бъдат запазени, въпреки че там са открити забележителности.

Земята, която е с размери 3000 квадратни метра, е закупена за около 20 милиона евро от семейната компания на Пике "Жерар холдинг", която се ръководи от неговия баща и е част от района на мюсюлманския некропол в Малага.

Ако няма непредвидени проблеми през януари, трябва да започне строителството на бъдещия хотелски комплекс.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК