BG EN

Атанас Скатов след покоряването на Еверест и Лхотце: Няма невъзможни неща

Животът днес

Атанас Скатов след покоряването на Еверест и Лхотце: Няма невъзможни неща

9686
на 28.05.2017
Атанас Скатов след покоряването на Еверест и Лхотце: Няма невъзможни неща
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вярвам в неограничените човешки способности, исках да покажа, че няма невъзможни неща. Това обяви в пред Би Ти Ви Атанас Скатов. Той се завърна в България, след като покори Еверест и Лхотце. На Лхотце не беше стъпвал българин от 36 години.

препоръчано

Имахме късмет, че стигнахме до Лхотце, четири години никой не го беше качвал, коментира още Скатов.

Той сподели, че експедицията е била много трудна и за първи път е видял смъртта от толкова близо – няколко души от експедицията са починали по пътя.

Скатов е бил болен – на антибиотици, преди да предприеме изкачването на високите хималайски върхове. Имал е проблем с кислородните бутилки, но е продължил.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК