BG EN

Атина ще поиска 700 млн. евро за борба с имигрантската криза

ЕС

Атина ще поиска 700 млн. евро за борба с имигрантската криза

2338
на 03.09.2015
Атина ще поиска 700 млн. евро за борба с имигрантската криза
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гърция ще поиска от Европейския съюз до 700 млн. евро, за да построи необходимата й инфраструктура за настаняване на стотици бежанци и имигранти, пристигащи в страната ежедневно, съобщи правителството в Атина, цитирано от агенция Ройтерс.

препоръчано

Гърция е тежко засегната от бежанската криза като според хуманитарни агенции всеки ден в страната идват 2000 души, най-често през островите Кос, Лесбос, Самос и други. Вътрешното министерство съобщи, че смята да създаде нов операционен център и да предприеме стъпки за подобряването на условията във вече съществуващите бежански лагери. Министърът на икономиката на Гърция Никос Кристодулакис каза, че страната ще поиска европейско финансиране за справяне с кризата. „Има важен въпрос с финансирането, който трябва да бъде решен спешно“, каза той по време на пресконференция.

„Минималната сума, от която Гърция се нужда, е 400 млн. евро от фонда за бежанци и 330 млн. от фонда за бедност, за да се справим със спешните нужди на инфраструктурата“, каза още той като допълни, че Атина ще окаже финансова помощ на многото източни гръцки острови, които усещат натиска от притока на имигранти. Той също така призова гръцките собственици на кораби като временни помещения за настаняване на бежанци и обвини Европа за нейния равнодушен отговор на въпрос с имигрантите. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК