BG EN

Банките с по-ниски лихви за депозити

Икономика

Банките с по-ниски лихви за депозити

5403
на 31.01.2015
Банките с по-ниски лихви за депозити
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Банките са свалили още лихвите по депозитите през декември. Това разказаха екперти от икономическата комисия в парламента пред Дартс нюз. Занижаването касае както спестяванията на гражданите, така и на фирмите, а тенденцията вероятно ще се запази и през първото тримесечие на тази година. 
"На фона на малкото заеми банките вече са препълнени със спестявания, които не могат да пласират като кредити", обясняват тенденцията експертите. 8 от трезорите у нас са свалили лихвите по влоговете през миналия месец - с между 0.20 и 0.75%. 
Въпреки това обаче засега хората и фирмите продължават да държат спестените си пари в банките, а броят им расте, показват данните на БНБ. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК