BG EN

БАН пуска първата двуезична енциклопедия на София

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

БАН пуска първата двуезична енциклопедия на София

7259
на 13.09.2017
БАН пуска първата двуезична енциклопедия на София
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Първата специализирана двуезична енциклопедия, посветена на град София, ще бъде представена на 14 септември от 14.00 часа в Големия салон на Българската академия на науките. Това съобщи пресцентърът на БАН. Енциклопедията "София" е подготвена от авторски колектив на Научноинформационния център "Българска енциклопедия" на БАН.

препоръчано

Изданието е богато илюстрирано и включва информация на български и английски език - за историята, природата, културата и съвременния живот на столицата на България. Енциклопедията "София" се финансира от програмата "Култура" на Столичната община и е отпечатана в книгоиздателската къща "Труд". Това е втората двуезична енциклопедия, подготвена от авторски колектив на БАН. В началото на 2017 г. излезе от печат енциклопедията "Световното наследство на България", посветена на обектите под закрила на ЮНЕСКО в нашата страна, припомнят от БАН.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК