Бареков пред ПИК от Брюксел: Орешарски незабавно да подава оставка! С този ход ще притисне Лютви Местан и Станишев до стената!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
От Брюксел Николай Бареков призова Орешарски да си подаде сам оставката.
"Г-н Орешарски би облекчил всички, ако просто си отиде. С този ход той ще опре Станишев и Местан до стената", заяви новият политик пред ПИК от Брюксел, където се срещна с представители на консерваторите.
Лидерът на ББЦ подчерта, че партията му можела да предприеме доста по-драстични мерки срещу правителството, но от ГЕРБ продължавали да се държат неадекватно.
Той изрази възмущението си от факта, че депутатите на ГЕРБ продължават да не ходят на работа и блокират работата на НС.
"С какви очи сега Борисов ще говори за фискална политика, след като се провали именно в тази сфера“, посочи пред ПИК Бареков. Той се обърна към ГЕРБ, като ги прикани да преосмислят предложението на ББЦ и да сменят темата за вота.
"Въпреки всичко аз предлагам ГЕРБ да се замислят и да преосмислят своето решение за вот за финансовата политика и да приемат нашето предложение, защото се надяваме да привлечен и гласове на по-млади депутати от БСП, които биха желали темата здравеопазване да се дебатира в парламента. Сега по-важното е да се предприемат кардинални мерки в здравеопазването, отколкото за спасяването на егото и властовите амбиции на един премиер.
Кабинетът „Орешарски“ е изгубил своята легитимност в България и в Европейския съюз. Ако това правителство остане, държавата ще фалира,смята Бареков.
"Задава се много по-сериозен проблем от „Южен поток“, за който ние от ББЦ сме категорични, че трябва да се строи, но от следващото правителство и при ясни правила. Но вече говорим за старт на масирано спиране на средства по евро програми, ще има и други", предупреди Бареков. Той е категоричен, че Европа знае и вижда как у нас се крадат пари от еврофондовете и от държавния бюджет чрез обществените поръчки.


