Барселона успя да стигне до финала на турнира за Купата на краля

3883
на 04.03.2021

Отборът на Барселона успя да се пребори за място във финала на турнира за Купата на краля в Испания. Футболистите на треньора Роналд Куман изоставаха след първия си мач от полуфиналите срещу Севиля с 0:2, като в реванша в Барселона се наложиха с 3:0 след продължения  и с общ резултата от двата мача 3:2 се класираха за мача за трофея.

Османи Дембеле в 12-ата минута даде преднина в резултата за Барселона в реванша. В 73-ата минута Лукас Окампос пропусна дузпа за Севиля. Във втората минута на продължението на редовното време на двубоя гостите останаха с десет души след червен картон за Фернандо. В четвъртата минута на добавеното време Жеарар Пиоке вкара за 2:0 за Барселона и прати мача в продължения. Там в 95-ата минута Мартин Брайтвайт вкара нов гол за Барселона за крайното 3:0.

Тимът на Севиля завърши мача с девет души, след като в 103-ата минута червен картон получи и Люк де Йонг.

На финала Барселона ще спори с победителя от сблъсъка между Леванте  и Атлетик (Билбао). Първият мач между двата тима завърши наравно 1:1. Реваншът е тази вечер.

Финалът на турнира трябва да се изиграе на 17 април.

Астролог: Денят е успешен само за оптимистите Астролог: Денят е успешен само за оптимистите
ПЪРВО В ПИК TV! ГЕРБ-СДС получават мандат за правителство като първа сила на изборите - Даниел Митов го взима от Румен Радев (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! ГЕРБ-СДС получават мандат за правителство като първа сила на изборите - Даниел Митов го взима от Румен Радев (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)