BG EN

Башар Асад не трябва да се заставя да си тръгне с помощта на бомби

СВЕТЪТ ДНЕС

Башар Асад не трябва да се заставя да си тръгне с помощта на бомби

7324
на 09.10.2015
Башар Асад не трябва да се заставя да си тръгне с помощта на бомби
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Според италианския министър на външните работи Паоло Джентилони страната от самото начало на кризата в Сирия е била уверена, че президентът Башар Асад не може да се свали от власт с помощта на въздушни бомбардировки. Тази позиция на Италия, както и по други международни проблеми, той изрази по време на интервю пред италианския вестник Corriere della Sera .

препоръчано

„Убедени сме, че Башар Асад не може да се накара да си тръгне с бомби. Не трябва да допускаме, когато той напусне властта да се образува вакуум, който веднага да бъде запълнен от терористи. Трябва да разберем кога е най-добрия момент за отстраняването му“, смята Джентилони.

„Не крием, че повече от Сирия ни притеснява ситуацията в Либия“, добави министърът. Той напомни, че италианското правителство нееднократно е предлагало създаването на мисия за урегулирането на Либия. Според него има надежда за страната, че различните фракции в нея ще стигнат до компромис в името на създаване на правителство на националното единство.

На въпроса за трафикантите на мигранти през Средиземно море Джентилони каза, че в момента „с партньорите се обсъжда реализацията на Мисия, одобрена от ООН“.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК