BG EN

Бащата на българина, загинал при атентата в Сарафово, вдигна чешма

ЧАС ПИК

Бащата на българина, загинал при атентата в Сарафово, вдигна чешма

5727
на 16.08.2014
Бащата на българина, загинал при атентата в Сарафово, вдигна чешма
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Чешма в памет на загиналия при атентата на летище Сарафово българин Мустафа Кьосов съгради баща му край пътя Разлог-Якоруда, предаде БГНЕС.

Чешмата е съградена от Ахмед Кьосов-бащата на загиналия шофьор на автобуса, взривен от камикадзе на летището в Бургас на 18 юли 2012 година.

При него освен 36-годишният Кьосов, родом от с. Юруково, община Якоруда и баща на едно дете, загинаха още петима израелски туристи, току-що кацнали на летището край Бургас. Седмата жертва бе самият атентатор, чиято самоличност бе установена съвсем наскоро. При атентата бяха ранени още 35 израелци.

Ахмед направил съвсем наскоро чешмата до автобусната спирка на село Юруково, намираща се на пътя Разлог-Якоруда.

Граденето на чешми е популярно в районите с българо-мохамеданско население. С построяването на чешма майсторите искат прослава на родовете им. Най-масовото явление са чешмите в района на Сатовча, с чийто брой селото се надява да влезе в книгата на рекордите "Гинес".

А изградената край село Юруково, община Якоруда е в памет на Мустафа, шофьорът, оказал се на неподходящо място в неподходящ момент.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК