BG EN

БДЖ официално за пожара във влака София-Бургас: Не е имало опасност за пътниците и персонала

Инциденти

БДЖ официално за пожара във влака София-Бургас: Не е имало опасност за пътниците и персонала

13087
на 28.09.2020
БДЖ официално за пожара във влака София-Бургас: Не е имало опасност за пътниците и персонала
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бързият влак № 3621 от София за Бургас престоява в междугарието Черноград-Айтос, в района на ж.п спирка Карагеоргиево поради задимяване в машинното отделение на локомотива, за което ПИК съобщи по-рано днес.

препоръчано

Локомотивната бригада е реагирала своевременно, като машинистите са активирали противопожарната система в локомотива и са използвали два пожарогасителя. 

Всички 30 пътници са евакуирани на безопасно разстояние от служителите на БДЖ. В момента на мястото са екипи на Главна дирекция Пожарна безопасност и защита на населението.

Създадена е организация за предвижването на композицията до гара Черноград, от където с осигурен резервен локомотив влакът ще продължи по маршрута до гара Бургас.

Поради преустановеното движение на влакове по линията са възможни закъснения в разписанието. При възникналата ситуация не е имало опасност за пътниците и персонала във влака.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК