BG EN

Бездомните в приюта във Варна - само след преглед от лекар

Животът днес

Бездомните в приюта във Варна - само след преглед от лекар

4764
на 03.12.2020
Бездомните в приюта във Варна - само след преглед от лекар
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бездомни и социално слаби хора от Варна се приемат в Приюта за временно настаняване само след като са минали преглед при лекар и представят служебна бележка от него, че нямат симптоми на коронавирус. Това каза за радио Варна директорът на Дирекция "Социални дейности" в община Варна Таня Василева, във връзка с новите условия за прием в приюта заради ковид-пандемията.

препоръчано

Тези от хората, които имат личен лекар, ще бъдат преглеждани от него, а останалите ще се пренасочват за преглед към Спешния кабинет във Варна или в Инфекциозна клиника, обясни тя.

Ако се наложи да се прави PCR тест на постъпващ човек в приюта или на такъв, който вече е настанен в него, разходите за теста ще са за сметка на РЗИ-Варна, каза още Василева.

75 души са настанени в момента в приюта на ул. "Петко Стайнов" №7 във Варна. Капацитетът на социалното заведение е за 100 души, но ако се наложи се приемат и повече, каза още Таня Василева.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК