BG EN

Безрезултатно! Великобритания и Франция не се разбраха по спора за лова на стриди в Ламанша

Европа

Безрезултатно! Великобритания и Франция не се разбраха по спора за лова на стриди в Ламанша

4708
на 09.09.2018
Безрезултатно! Великобритания и Франция не се разбраха по спора за лова на стриди в Ламанша
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Великобритания и Франция не успяха да се споразумеят по спора за лова на стриди в Ламанша, съобщават световните агенции, цитирани от БНР.

препоръчано

По-рано се стигна до така наречената „война за стриди“, след като френски рибари прогониха британци, ловуващи близо до бреговете на Нормандия, като ги замеряха с камъни и димни бомби.

Проблемът идва от факта, че докато, според съществуващия закон, британските рибари имат право да ловуват през цялата година, то за френските има времеви ограничения.

В края на миналия месец френски рибари насилствено изтласкаха свои британски колеги близо до френския бряг под претекст, че „безогледно изчерпват“ запасите от стриди в момент, когато те не могат да ловуват.

По-рано тази семица на среща в Лондон двете страни постигнаха принципно споразумение за решаване на кризата, но късно снощи в Париж не успяха да го финализират.

Очаква се двете страни да седнат отново на масата за преговори  идният  вторник.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК