BG EN

Бейби бум в София! Търсят допълнителни места за родилките

Животът днес

Бейби бум в София! Търсят допълнителни места за родилките

10354
на 04.08.2018
Бейби бум в София! Търсят допълнителни места за родилките
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бум на новородените деца отбелязват екипите на столичните общински АГ болници през последните седмици. 

препоръчано

15-16 раждания на ден има в Първа САГБАЛ "Св. София". Налага се да се открият допълнителни места за родилки в следващите дни. Към настоящия момент в неонатологичното отделение има 67 бебета, съобщава директорът на болницата д-р Гергана Коларова.

От началото на годината досега в Първа АГ са били родени 1484 бебета. Миналата година за същия период новородените са били 1451.

В другата общинска АГ болница "Шейново" също има ръст на пеленачетата в размер на 2%. Капацитетът в болницата е 60 места, като в момента новородените са 53.

С 20% е спаднала раждаемостта за цяла България, като единствено в София има ръст. Около 3000 са бебетата, родени в двете общински АГ болници от началото на 2018 г.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК