ГОРЕЩО
ЕКШЪН В НС! Избърсаха пода на парламента с Цончо Ганев (ВИДЕО)
ГОРЕЩО В ПИК: Помните ли чалга легендата Пепа Секса? Вижте с какво тузарско ауди фучи из София (ПАПАРАШКИ СНИМКИ)
Кандев напусна МВР със 130 000 евро заплати накуп
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Най-големите босове на "Калашниците" остават в ареста (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
УНИКАЛНО: Джокович и дъщеря му потанцуваха с Дара на "Бангаранга" в Гърция (ВИДЕО)
Америка
Белият дом: Тръмп и Си се съгласиха, че Ормузкият проток трябва да остане отворен
12849
на 14.05.2026
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на САЩ Доналд Тръмп и китайският лидер Си Цзинпин се съгласиха на среща, че Ормузкият проток трябва да остане отворен за свободно преминаване на енергийни ресурси, предаде Ройтерс, позовавайки се на официално съобщение на Белия дом.
Според изявлението, публикувано след разговорите, Тръмп и Си са обсъдили и как да продължат усилията за ограничаване на вноса в САЩ на химикали, използвани за производството на фентанил, както и как Китай да увеличи покупките на американски земеделски продукти, пише БТА.
Тайван не е споменат в текста. Белият дом определи срещата като добра.
препоръчано
Какво може да поиска Тръмп при посещението си в Китай
13162
на 13.05.2026


