0
13.10.2017
0
1100

Берое записа първо поражение в Адриатическата лига за жени този сезон, като гост на Будучност.

В Подгорица старозагорският тим не успя да се противопостави на силния си противник и загуби с 49:72.

Още в първата четвърт черногорки имаха вече двуцифрен аванс, който се увеличи още до почивката, предава Спортал. Третата част бе най-силна за Берое, но момичетата на Таня Гатева бяха далеч от това да се върнат в мача. В последният период заралийки съвсем свалиха гарда и допусна пасив от още 10 точки.

Габриела Костова наниза 13 точки за Берое, плюс 7 борби. По 10 точки добавиха Гергана Иванова и Теодора Динева.

Анджелика Митрашинович вкара 16 точки за Будучност.

Берое започва в А група срещу Рилски спортист през уикенда, а следващата седмица гостува на Цървена звезда в Белград.