BG EN

Бившият канцлер на Германия Герхард Шрьодер става шеф на „Северен поток-2”

СВЕТЪТ ДНЕС

Бившият канцлер на Германия Герхард Шрьодер става шеф на „Северен поток-2”

16495
на 05.10.2016
Бившият канцлер на Германия Герхард Шрьодер става шеф на „Северен поток-2”
Автор:   ПИК

Той поема председателството на съвета на директорите на „Nord Stream 2”

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Бившият канцлер на Германия Герхард Шрьодер ще оглави Съвета на директорите на компанията „Nord Stream 2”, оператор на проекта за газопровод „Северен поток 2”, съобщи „Тагесшпигел”, като се позова на източник от компанията. 

препоръчано

Досега Шрьодер бе начело на консорциум за доставка на тръби за проекта, който трябва да заобиколи транзитните държави по дъното на Балтийско море.

Компанията „Nord Stream 2” е регистрирана в Швейцария и е изцяло собственост на „Газпром”. С назначаването на Шрьодер очевидно руската компания ще търси решение за финансирането на проекта от своите доскорошни партньори-Engie, OMV, Shell, Uniper и Wintershall.

Капиталната стойност на газопровода се изчислява на 8 милиарда евро, а заедно с допълнителните разходи общата сума нараства до 9.9 милиарда евро. За сравнение, стойността на прекратения руски проект „Южен поток” се изчисляваше на 10 милиарда евро.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 134
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК