BG EN

Бивш заместник на Емел Етем пред ПИК: Не съм крадец!

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Бивш заместник на Емел Етем пред ПИК: Не съм крадец!

7036
на 22.11.2012
Бивш заместник на Емел Етем пред ПИК: Не съм крадец!
Автор:   Явор Белчев

За пореден път съдът отложи делото срещу бившия член на НДСВ

"Не съм извършил кражби или други престъпления. От четири години всички знаят, че съм невинен ", заяви пред ПИК бившият зам.-министър на извънредните ситуации от квотата на НДСВ Александър Филипов. В четвъртък Филипов и Бако Стоянов се явиха на поредното заседание за делото, което се води срещу тях. Те са обвинени в търговия с гласове и с влияние.  Срещу Стоянов се води дело и за това, че  притежава фирми, за които се твърди, че са печелили незаконни поръчки на Министерството на отбраната за строежи и ремонти на училища и църкви. На днешното заседание бяха разпитани кметовете на общини Берковица и Ябланица. "Не бяха достатъчни основанията и доказателствата, за да бъде признат за виновен клиента ми", категоричен бе защитникът на Александър Филипов, адвокат Калчева. Бившият член на партия НДСВ отказа коментар, но все пак сподели, че не очаква подкрепа от никой. "Не мисля, че делото срещу мен е поръчково, ще говоря повече на следващото заседание", лаконичен бе Филипов. "ПИК" припомня, че на 6 юли 2009 година, след спец-акция на ДАНС, тогавашния царски привърженик беше арестуван по подозрение за търговия с влияние и гласове. За подобно престъпление закона предвижда до 6 години затвор и глоба от 5 хил. лв. Тогава беше задържан и Бако Стоянов, за когото прокуратурата твърди, че е организирал превоз на купени ромски гласоподаватели от Варна и Котел за Сливен. Интересното е, че акцията на ДАНС по това време бе лично наблюдавана от бившия вече зам. главен прокурор Галина Тонева. От 2009 година до сега делото срещу бившия заместник Емел Етем се влачи като болна костенурка и няма изгледи казуса да бъде решен скоро. Срещу Филипов се води и отделна разследване за фалшива диплома.

“Засега имаме безспорни данни, че е завършил основно образование. Но човекът не е първа младост и срещаме трудности с намиране на документите му за средно образование”, заяви прокурор Иван Аврамов. Магистратите подозират, че Филипов е представил фалшива диплома за завършено висше образование във Великотърновския университет, с която е бил назначен за заместник на Емел Етем. Репортер на ПИК попита Филипов, дали дипломата му е истинска. В момента, в който чу въпроса ни Филипов спринтира в кулуарите на съдебната палата.

 
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК