BG EN

Бил Ричардсън: Насилието надига грозната си глава по целия свят

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Бил Ричардсън: Насилието надига грозната си глава по целия свят

3571
на 16.12.2015
Бил Ричардсън: Насилието надига грозната си глава по целия свят
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Насилието надига грозната си глава по целия свят. Това заяви Бил Ричардсън, посланик на САЩ в ООН (18 февруари 1997 г.-август 1998 г.) на международната конференция „Борба с насилието и екстремизма: нов план за сигурност в образованието и културата”.

препоръчано

„България е доказала, че е един верен съюзник на НАТО. Президентът Обама похвали усилията на българското правителство да участват в разрешаването на тези конфликти днес”, започна речта си Ричардсън. Той изтъкна, че това, което светът видя през последната година, е ескалация на тероризма, който не пощади и САЩ.

„Не става въпрос само за Америка. Насилието надига грозната си глава по целия свят. То не се ограничава само в една част от света. Виждаме смъртоносните му последствия в различни части на света. Групи като ИД искат да наранят други, които са различни от тях”, заяви Ричардсън. Той е на мнение, че екстремизмът носи трагедии в най-различни общности. Според него е много важно за всички общности да се обединят, защото никой не може да се справи с този проблем сам.

„Правителствата ни трябва да се обединят и да съборим границите на невежество. Трябва да се изправим пред това предизвикателство, което нарушава безопасността му. Трябва да се борим срещу ИД на бойното поле в Близкия Изток, но трябва да вдъхновяваме други, които да противопоставят на това. Идеологическата война се бори чрез добри идеи, не чрез оръжия”, заключи Ричардсън. Той е категоричен, че ИД не обезглавяват само отделни личности, а се опитват да обезглавят цяла нация.

„Те нямат уважение към културата или основата на живота. Унищожението на църкви, джамии, показвайки го пред целия свят е, за да уплашат целия свят чрез унищожаването на тези паметници на културата. Всички тези деяния на вандализъм са трагедия за цивилизования свят, който трябва да се справи срещу това насилие. Младите хора и социалните медии са другата цел”, уверен е Ричардсън. Не на последно място според него е важно сътрудничество между държавите и хората, както и работата с местните общности.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК