BG EN

Бинали Йълдъръм: Кризата в Катар може да се превърне в глобален проблем

Близък изток

Бинали Йълдъръм: Кризата в Катар може да се превърне в глобален проблем

14711
на 11.06.2017
Бинали Йълдъръм: Кризата в Катар може да се превърне в глобален проблем
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В неделя министър-председателят на Турция Бинали Йълдъръм заяви, че кризата в Катар може да се превърне в глобален проблем, ако напрежението се покачи, пише вестник Hurriyet, цитиран от "Фокус". 
„Новата проблемна зона, която може да се създаде тук (в Катар), няма да се ограничи само до региона“, подчерта Йълдъръм по време на среща с бизнесмени в Истанбул. 
„Рискът този въпрос да се превърне в глобален проблем е много висок поради геостратегическия характер на региона“, уточни премиерът. 
Той призова засегнатите страни да „действат отговорно и да помогнат за намаляването на напрежението, а не за неговото увеличаване“. 
Освен това Йълдъръм допълни, че Турция „преговаря с лидерите на всички страни в региона“ и призовава за спокойствие. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК