BG EN

БИТКАТА ЗА МОСУЛ! „Ислямска държава“ изненада коалиционните сили с атаката срещу Киркук

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

БИТКАТА ЗА МОСУЛ! „Ислямска държава“ изненада коалиционните сили с атаката срещу Киркук

14004
на 22.10.2016
БИТКАТА ЗА МОСУЛ! „Ислямска държава“ изненада коалиционните сили с атаката срещу Киркук
Автор:   ПИК

Това е било отвличаща маневра, твърдят руски военни

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нападението на терористичната групировка „Ислямска държава“ от Мосул срещу Киркук е била отвличаща маневра, в резултат на която коалиционните сили в Ирак са били хванати неподготвени, твърди източник от Министерството на отбраната на Русия, предава ТАСС. 

препоръчано

„Съдейки по всички, бойците предприеха атаката срещу Киркук като маневра за отвличане на вниманието. Настъпателните действия на терористите хванаха неподготвени коалиционните сили. Изглежда, че те са объркани,“ отбеляза източникът.

Той уточни, че групировката продължава нападението си срещу града, в който вече е поела контрола над седем квартала и над сградата на затвора.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юни - Близнаците да се пазят от неприкрита измама, Козирозите с лекота се справят с проблемите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юни - Близнаците да се пазят от неприкрита измама, Козирозите с лекота се справят с проблемите
ПИК TV x
Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента