ГОРЕЩО
РЕВЕТЕ, ХЕЙТЪРИ! Дара носи МИЛИОНИ ЕВРО за икономиката на България
ХЕММММ БОЛИ, ХЕММММ ПАРИ: Прецаканият Манол Пейков го раздава непукист, ама му смъди отзад
ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА: "Моралният" съдник Ивайло Мирчев се отказа от интервю за БНР след екшъна с разносвача
БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! Васил Найденов, Димитър Маринов, Мария Бакалова и много други поздравиха Дара за огромния успех (СНИМКИ)
НАДВИСВАТ ОБЛАЦИ! Рукват нови валежи с гръмотевици, захладнява, над 1800 м пада сняг, кодът е ЖЪЛТ (КАРТИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С поднасяне на цветя благоевградската общественост отдаде почит на паметта и саможертвата на Гоце Делчев. Днес се навършват 112 години от убийството на революционера Гоце Делчев. На площада "Македония" от 11 часа се проведе рецитал, изнесен по стихове на Пейо Яворов от възпитаниците на Обединен детски комплекс.
препоръчано
Те припомниха делото на национал-революционера, убит на 4 май 1903 г. в сражение край село Баница-Серско. След изпълнение на националния химн венци и цветя пред паметника на Гоце Делчев поднесоха областният управител Бисер Михайлов, кметът Атанас Камбитов, председателят на ОбС Радослав Тасков, както и от името на партии, обществени организации и граждани.
свързани новини
Гоце Делчев: Дойде време да работим за България
6823
на 04.05.2015
Пловдивчанин не издържа, нае багер и ремонтира път в Родопите (СНИМКИ)
29319
преди 23 часа
Полицията издирва мъж от Средногорци, излязъл да вади картофи
17712
на 16.05.2026


