BG EN

БНБ излъга, че няма да пусне Калин Христов за министър

АВТОРСКИ НОВИНИ

БНБ излъга, че няма да пусне Калин Христов за министър

10367
на 12.03.2013
БНБ излъга, че няма да пусне Калин Христов за министър
Управата на Българската народна банка преди няколко дни излъга, че няма да разреши на Калин Христов да заеме пост в служебното правителство. Днес обаче Христов бе назначен от президента Плевнелиев за министър на финансите. Както Агенция ПИК писа още преди 10 дни, Христов е бил убеждаван от държавния глава да се включи в служебния кабинет.

Мотивът на Плевнелиев да покани Христо е, че той не е партийна фигура и до момента срещу него няма нито един компромат в публичното пространство. Подуправителят на държавния трезор имал задълбочени познания по финанси, което щяло да помогне на страната в тежката икономическа криза. Христов започва кариерата си в централната банка като експерт в отдел “Паричен и финансов анализ” и дирекция “Изследвания и прогнози”. След това е съветник в управление “Емисионно” в БНБ на бившия шеф на валутния борд и подуправител на централната банка Мартин Заимов. След като подаде оставка, Заимов предложи кандидатурата на Калин Христов за подуправител. През ноември 2003 г. новоизбраният гуверньор на централната банка Иван Искров назначи Христов за свой съветник по въпросите на икономическия анализ и прогнози, процесите по интеграцията на БНБ към европейските централни банки и развитието на българската и световната икономика. Христов е роден в Плевен, има диплома по икономика от УНСС. Той завършва университета с дипломна работа на тема “Търсене на пари”, след което е асистент в катедрите “Икономикс” и “Финанси” в УНСС.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК