ГОРЕЩО
КУТИЯТА НА ПАНДОРА! Легализира ли АПИ източването на милиони чрез „мъртви“ задания в последния ден на кабинета "Гюров"
ПИК TV: Ето ги министрите от кабинета на "Прогресивна България". Очаквано - премиер е Румен Радев (ВИДЕО)
ПОТРЕСАВАЩО! ИПБ: Прикриват самоубийство на служител на АПИ. Мълчанието на министрите на Гюров е...
България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Парламентът реши - без комисия за разследване на кръга "Капитал“ на Иво Прокопиев
На 8 декември пускат телевизионната постановка „Харолд и Мод”
По повод 70-годишния юбилей на Стефан Данаилов на 8-ми декември БНТ1 ще поздрави актьора, като ще излъчи от златния си фонд телевизионния театър „Харолд и Мод”.
Режисьор на постановката е проф. Хачо Бояджиев, а в главните роли, освен Стефан Данаилов, са Леда Тасева и Маргарита Дупаринова.
Телевизионната адаптация по пиесата на Колин Хигинс разказва за морално-етичните проблеми в съвременното американско общество.
Младият Харолд, който се изпълнява от данаилов, през целия си живот е бил пренебрегван от майка си, интересуваща се само от светския живот. Затова той се чувства отегчен и опустошен. Неочаквано среща по-възрастна от него жена, бивша концлагеристка, притежаваща всички морални добродетели, на които младежът се възхищава. Харолд се влюбва в нея и си връща изгубения вкус към живота. препоръчано


