Божинов блесна с 2 гола за Партизан (ВИДЕО)

0
10.04.2016
0
2051

Валери Божинов блесна с два гола и асистенция за убедителната домакинска победа на Партизан срещу Младост Лучани с 4:0 в среща от 30-ия кръг на сръбската Суперлига. Другият българин Иван Бандаловски също започна като титуляр за гранда от Белград и бе заменен в 55-ата минута от Вуличевич.

Божинов се разписа първо от дузпа в 6-ата минута, а след това и в последната 45-а минута на първата част. След почивката Саша Илич вкара нови две попадения за „гробарите” съответно в 57-ата, когато Божинов му асистира, и 73-ата минути. Божинов също като Бандаловски бе сменен, но в 69-ата минута от Влахович.

След успеха си Партизан остава втори с 54 точки и далеч зад лидера Цървена звезда, който има 81 точки. Младост Лучани е на 11-а позиция с 33 точки.

Валери Божинов вече има 15 гола и излезе на второ място в листата на стрелците. Пред него е само Уго Виейра от Цървена звезда с 19.