BG EN

Бойко Ноев: Нямаме армия, защото хората напускат масово!

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Бойко Ноев: Нямаме армия, защото хората напускат масово!

10185
на 10.05.2017
Бойко Ноев: Нямаме армия, защото хората напускат масово!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нямаме армия, защото хората напускат масово! Служебния кабинет скоро излезе със становище, че армията не може да пази страната. Армията масово се напуска от войници, офицери и сержанти. Липсват около 5000 души, това са 20%. Когато няма налични хора, това е фатално. Това обяви пред БНТ бившият военен министър Бойко Ноев.

препоръчано

„ГЕРБ обявиха, че имаме 2,4 млрд. лева за нови кораби и нови самолети. По 600 млн. лева на година ще плащаме. Бюджетът на министерството е 1,1 млрд лева. За нищо друго пари няма да има, защото
280-300 милиона на година са разходите за заплати. Малък ни е Брутният вътрешен продукт, за да се сравняваме с други страни. Флотът изведнъж поиска 820 млн. лева. Защо? Противовъздушната отбрана е нула. Нямаме действащи радари. Муниции – остарели. Дрехи – стари. Какво да искаме. Нека ограничим парите за самолети до 800 млн. лева.

Преди време много харесаха португалските самолети. После изведнъж всичко спря. Неефективно харчим парите си, това е“, каза още той.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК