BG EN

Бойко: Трябва референдум за задължителния вот, но ако се предложи в НС, ще сме „за”

ЧАС ПИК

Бойко: Трябва референдум за задължителния вот, но ако се предложи в НС, ще сме „за”

5348
на 09.06.2014
Бойко: Трябва референдум за задължителния вот, но ако се предложи в НС, ще сме „за”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ние винаги сме казвали, че сме „за” задължително гласуване, но да бъде проведено след като народът се произнесе по него, а именно чрез референдум. Това каза за Агенция „Фокус” председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов, който е на едноседмично посещение във Вашингтон.

препоръчано

„Затова направихме близо 500 000 подписа в ГЕРБ, за да бъдат в услуга на инициативния комитет и съответно да се отиде към такъв референдум. Виждам, че много хора се опитват да спекулират с това, но никой от тях не казва какви ще са санкциите за тези, които не гласуват. И ако се поставят на масата санкциите – дали ще са финансови, дали ще са наказателни – мисля, че много хора ще започнат по друг начин да говорят”, заяви Борисов.
„Затова ние в нашето предложение за задължително гласуване казахме, че вместо санкции, може да поставим стимули. Примерно 10 лева да се приспадат от данъците на гласувалите хора. Така хем няма да има наказания към наказателния вот, хем пък ще има стимул за хората да отидат да си дадат гласа. Вярно, ще излезе скъпо за бюджета, защото при 3-4 милиона гласували, това може да са 30-40 милиона, плюс 20 милиона за избори, в бюджета трябва да се заложат над 60 милиона – и това е вярно. Но когато се решават такива неща, е хубаво хората да знаят всичките им страни, а не така като клишета да се повтаря. Затова ние казахме „да” чрез референдум. За да няма спекулации, ако в този парламент се подложи на гласуване, ние също ще гласуваме „за” и тук е мястото с две ръце да потвърдим, че ние сме и „за” електронно гласуване заради това не само българите в чужбина да могат да си кажат мнението, но и заради всички интелигентни, работещи хора, които могат да си спестят време и да дадат гласа си, които си плащат данъците по електронен път, банкират по електронен път. С две ръце сме „за” електронно гласуване, наред с всичко това”, подчерта Бойко Борисов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с Лолита експрес на Епстийн... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с "Лолита експрес" на Епстийн... (ВИДЕО)
ново
Днес: 25
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК