BG EN

Бордът по туризъм отчете 80% загуби за летния сезон

Икономика

Бордът по туризъм отчете 80% загуби за летния сезон

9521
на 22.09.2020
Бордът по туризъм отчете 80% загуби за летния сезон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският туризъм ще реализира не по-малко от 80% загуби за летния сезон през тази година в сравнение с предходните две години. Това обяви пред БНР Полина Карастоянова, изпълнителен директор на Националния борд по туризъм.

препоръчано

Тя поясни, че този процент загуби означава 80% по-малко туристи, тъй като капацитетът на българската туристическа инфраструктури е за близо 10 млн. туристи годишно в активния сезон, особено през летния.

„Не би могло да бъде възможно българският туризъм да продължи да генерира 12% от БВП на страната, да внася във фиска на държавата над 7 млрд. евро годишно, ако не запълни пълния капацитет и не получи пълна подкрепа от държавата. Този фактор вече е незаобиколим.“

От борда ще работят за позиционирането на сектора в националния план и възможността в следващите седем години туризмът, а и пряко от средствата анти-Covid за справяне с кризата, да вземе дял от минимум 10%:

„Считаме, че той ще има мултиплициращ ефект за икономиката и в социален план.“

Карастоянова обобщи, че между 300 000 – 400 000 българи пътуват за няколкото почивни дни около 22 септември. Приблизително 90 000 до 100 000 са избрали да почиват в Гърция, а приблизително 300 000 българи пътуват във вътрешността на страната.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 40
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК