BG EN

Борисов и Лиляна Павлова отиват в Туркменистан

ЧАС ПИК

Борисов и Лиляна Павлова отиват в Туркменистан

7525
на 23.08.2015
Борисов и Лиляна Павлова отиват в Туркменистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът Бойко Борисов ще бъде на официално посещение в Туркменистан на 24 и 25 август. В състава на делегацията, която го придружава, са министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и посланикът ни в Азербайджан и Туркменистан Мая Христова.

препоръчано

Премиерът Борисов ще има среща с президента на Туркменистан Гурбангули Бердимухамедов, съобщиха от правителствената пресслужба.

В пленарните разговори между делегациите ще бъдат обсъдени перспективите пред двустранното сътрудничество, засилване на контактите между икономическите субекти на двете страни и други теми от общ интерес. Предвидено е подписването на споразумение за сътрудничество между българското министерство на регионалното развитие и туркменистанското за строителство и архитектура, както и на споразумение за сътрудничество между Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия и Съюза на индустриалците и предприемачите на Туркменистан. Документите създават условия за укрепване и разширяване на двустранните икономически отношения и са предпоставка за установяване на трайни партньорства между представителите на бизнеса. /БГНЕС/

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК