ГОРЕЩО
Радев отрече кабинетът да замразява минималната работна заплата до 2028 г.
Повдигнаха обвинение за убийство на изверга, бутнал мъж от Лъвов мост
Васко Тайсъна от "Калашниците" се моли пред съда за по-лека мярка - ето какво решиха магистратите
ТЕЖКА СИТУАЦИЯ! Шишков разкри колко са зле пътищата у нас: Няма изградено трасе от Видин до София, а АМ „Хемус“ е с една голяма дупка по средата
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО)
„Ако можеше, България щеше да спаси всички евреи по света”
Косово е като черна дупка на Балканите, защото не е в Европейския съюз. Това стана ясно от думи на премиера Бойко Борисов в отговор на въпрос на гръцки журналист по отношение разширяването на ЕС. Борисов се срещна в Атина с гръцкия министър-председател Андонис Самарас. „В нашата външна политика ние сме били категорични и моята лична позиция също е такава – че колкото по-бързо държавите от Балканите влязат в НАТО и Европейския съюз, толкова по-добре за мира и просперитета на целите Балкани. Между България и Хърватия и Словения сега стои Сърбия, която не е в ЕС. Не е естествено да е така. Косово стои като черна дупка на Балканите – не е естествено да е така”, обясни Борисов. Но толерантността, която излъчваме ние, добросъседството, приятелството има своите граници, добави премиерът във връзка със ситуацията около Македония и българското вето. „Ясни и категорични сме - точката за добросъседство е много важна”, каза още Бойко Борисов. Той е бесен на македонския филм, който представя държавата ни като фашистка заради това, че не сме спасили евреите в Македонско по време на Втората световна война. „България е страната, която е спасила най-много евреи по време на Втората световна война, 50 000 души, и ги е спасил българският народ като не е разрешил тогава на Хитлер да ги избие. Ако сме могли, да сме спасили всички евреи в света, но сме могли и сме спасили тези 50 000. Другите държави и това не са направили – далече, далече по-малко – една, две държави са спасили по 300 – 400 души. И България да заслужи да се правят филми срещу България? Заради приятелството си, заради обичта си, заради своята откритост... Това е все едно сега да обвиниш някой, че в Африка има бедстващи от жажда или от глад хора”, каза още българският премиер.препоръчано


