BG EN

Борисов не е канен на военния парад в Москва

Политика

Борисов не е канен на военния парад в Москва

14182
на 30.03.2015
Борисов не е канен на военния парад в Москва
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът Бойко Борисов не е получавал покана за участие в тържества по случай 70-ата годишнина от Деня на победата на 9 май. На този ден в Москва се очаква да пристигнат държавни глави, премиери и министри от различни страни, за да наблюдават парада на руската армия.

препоръчано

Президентът Росен Плевнелиев е получил такава покана, но в програмата му не се предвижда да участва в тези събития. Обикновено той участва във форуми, които са посветени на Деня на Европа (пак на 9 май б.р.), пише вестник "Труд".

Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров съобщи на 17 март, че 26 държавни глави са потвърдили участието си в празненствата по случай 70-годишнината от Деня на победата в Москва. Изпратени са покани до 68 държави, както и на ръководителите на ООН, Съвета на Европа, ЮНЕСКО и Европейския съюз, обяви той.

Сред потвърдилите присъствие в Москва били председателят на Китайската народна република Си Дзинпин, държавните ръководители на Индия, Република Южна Африка, Виетнам и Северна Корея. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК