BG EN

Борис Джонсън се закани: Няма да търпим нарушения на закона по време на протести

Европа

Борис Джонсън се закани: Няма да търпим нарушения на закона по време на протести

6608
на 09.06.2020
Борис Джонсън се закани: Няма да търпим нарушения на закона по време на протести
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът на Великобритания Борис Джонсън заяви, че няма да подкрепя протестиращи в акциите срещу полицейското насилие, които игнорират спазването на предписанията за дистанция зарази коронавирусната пандемия и нападат служители на реда, съобщава РИА „Новости”.

препоръчано

„Няма да подкрепя тези, които нарушават правилата за социално дистанциране по очевидни причини. Ние сме демократична страна. Тези, които нападат обществена собственост или служители на реда, грижещи се за нашата безопасност, ще усетят върху себе си цялата сила на закона”, закани се той.

Борис Джонсън подчерта, че към моментът Великобритания е извършила сложна работа, за да се противопостави на разпространението на коронавируса в страната, а протестиращите масово игнорират предписанията, което може да стане причина за нова вълна на разпространение на инфекцията.

Премиерът на Великобритания  също така отбеляза, че е начело на най-етнически разнообразното правителство на страната в историята, а Британия е извървяла огромен път в преодоляването на расовите предразсъдъци.

По-рано министърът на вътрешните работи на Великобритания Прити Пател съобщи, че в резултат на протестите срещу полицейското насилие и за правата на тъмнокожите в страната са пострадали 36 служители на реда. Освен това, неизвестни оскверниха паметник на бившия премиер на Великобритания Уинстън Чърчил.

 

Превод и редакция: ПИК

 

           

 

Превод и редакция: ПИК

 

           

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Търсенето на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК