BG EN

Борсата в Токио започна петъка с лек спад

ЧАС ПИК

Борсата в Токио започна петъка с лек спад

4500
на 26.06.2015
Борсата в Токио започна петъка с лек спад
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Индексът Никей (Nikkei 225) на Токийската фондова борса започна с допълнителен спад в петък, след като инвеститорите остават нащрек до края на преговорите между Гърция и нейните кредитори.

препоръчано

В първата минута на търговията индексът леко се понижи с 0,06% (-12,97 пункта) до 20 758,43 пункта. Той беше по високо при затварянето в сряда - на ниво, което не бе постигано от декември 1996 г., но в четвъртък загуби позиции.

По-широкият индекс Топикс (Topix) в петък сутринта регистрира лек спад с 0,19% (-3,23 пункта) до 1667,68 пункта. В началото на търговията в Токио (00:00 UTC) доларът бе на нива около 123,60 йени, което е малка крачка назад в сравнение с курса в края на сесията в четвъртък.

свързани новини

Еврото падна до около 138,40 йени, обърнало поглед към резултатите от разговорите по гръцката тема. /АФП 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК