BG EN

Борсата в Токио последва понижението на Уолстрийт

ЧАС ПИК

Борсата в Токио последва понижението на Уолстрийт

6479
на 01.05.2015
Борсата в Токио последва понижението на Уолстрийт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Токийската фондова борса отвори петък с ново понижение, повлияна от Уолстрийт, където в четвъртък бе регистриран силен спад.

препоръчано

В първата минута на търговията индексът Никей 225 (Nikkei 225) намаля с 9,16 пункта до 19 510,85 пункта. Той спадна с почти 540 пункта в четвъртък на фона на опасенията за американската икономика и статуквото във финансовата политика на Японската централна банка.

По-широкият индекс Топикс (Topix) спадна с 0,36% в първите секунди на търговията в Токио до 1587,07 пункта.

При откриването на сесията доларът беше на равнище 119,56 йени - значително по-високо, отколкото в края на сесията в четвъртък, докато еврото се върна на ниво над 134 йени. /АФП 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК