2
18.09.2016
2
5025

Женският национален отбор по волейбол на България направи перфектна първа част от квалификациите за Евроволей 2017. Отборът, с треньор Иван Сеферинов, спечели и третия си мач от квалификационния турнир в София, след като се наложи над Румъния с 3:0 (25:22, 25:15, 25:20).

СЕНЗАЦИЯ: Тайна среща променя волейбола! Казийски и Лазаров си стискат ръцете?

Сензационна новина излезе за волейбола. Осъществена е...

на 19.07.2016

Така "лъвиците" са с пълен актив от 3 победи без загубен гейм и с 9 точки оглавяват временното класиране в Група "Е".

Селекционерът Иван Сеферинов не изневери на титулярния си състав: Лора Китипова - Емилия Николова, Цветелина Заркова - Нася Димитрова, Елица Василева (капитан) - Гергана Димитрова, Кристин Колчагова (Румъния);

В края на следващата седмица предстои квалификационен турнир в румънския град Пятра Нямц. Победителят от групата се класира директно за европейското първенство през 2017 година в Азербайджан и Грузия.

По 16 точки за България направиха Елица Василева (3 аса, 57 % в нападение) и Емилия Николова (3 аса, 3 блокади, 43 % в атака). За Румъния Йоана Бачиу отбеляза 11 (2 аса, 32 % в атака).