BG EN

Бразилия хвълря милиарди за подобряване на транспорта преди Мондиал 2014

Световен футбол

Бразилия хвълря милиарди за подобряване на транспорта преди Мондиал 2014

2550
на 11.08.2013
Бразилия хвълря милиарди за подобряване на транспорта преди Мондиал 2014
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бразилската президентка Дилма Русеф подкрепи основно искане на демонстрантите, които неотдавна излязоха по улиците, за да протестират срещу повишените цени и лошото състояние на транспорта в големите градове.

препоръчано

"Общественият транспорт е за всички социални класи и цели да направи градските пространства по-жизнеспособни", заяви Дилма Русеф при откриването на автоматизирана система за управление на релсовия транспорт в Порту Алегри – един от градовете, в който догодина ще се играят мачовете от Световното първенство по футбол.

В резултат на протестите Русеф предложи да се отпуснат допълнително $25 млрд. за модернизирането на обществения транспорт, главно в големите градове, тормозени от задръствания. В събота тя напомни, че от 2011 г. властите са инвестирали $40 млрд за изграждане или разширяване на метрото, подобряването на автобусния и релсовия транспорт.

Бразилия харчи милиарди долари, за да модернизира транспорта в очакване на стотици хиляди чужденци заради световното по футбол и Лятната Олимпиада през 2017-а година.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК