Тогава е убит най-добрият приятел на Тамерлан, който дори не е посетил погребението
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Властите на щата Масачузетс са се сдобили с доказателсства за връзката на чеченците Тамерлан и Джохар Царнаев с тройното убойство от 2011 г., което досега беше неразкрито, пише вестник Тhe New York Daily News (“Ню Йорк Дейли Нюз”).
Според ABC News предварителната експертиза е показала, че братята, заподозрени в организацията на терористичната атака в Бостън, са били в градчето Уилтъм.
И тримата са били намерени в дома на Мес с прерязано гърло. На труповете им убийците са изсипали около три килограма марихуана. В дома са открити и 5 хил. долара в кеш. Затова следователите са предположили, че тройното убийство е свъзано с наркотиците. Медиите писаха, че Мес е бил осъждан за престъпления от този род, а Текен се занимавал с търговия на на дрога.
Въпреки че убийците не са били открити, фактът че не е имало взлом на входната врата, следователите стигнаха до извода, че жертвите се познавали с убийците. Престъпниците са използвали нож с такава сила, че и трите жертви са били почти обезглавени.
Няколко сътрудници на органите на реда заявиха пред ABC News, че полицията има нови доказателства за връзка на братята Царнаеви с това престъпление. Сред доказателствата е и фактът, че мобилните телефони се изпозлвали от двамата братя в същото време и в същия район. Същевременно от полицията подчертаха, че преди да излязат резултатите на ДНК анализа, е рано да се обвинява Джохар Царнаев.
Познати на Тамерлан например споделиха пред журналисти, че той „се е държал странно“ след тройното убийство. По думите им той дори не е присъствал на погребението на човека, с когото били „най-добри приятели“.


