BG EN

Британците са най-зле с чуждите езици

ХИТ СВЯТ

Британците са най-зле с чуждите езици

8257
на 27.09.2016
Британците са най-зле с чуждите езици
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Проучване, проведено по повод Европейския ден на езиците (26 септември) показва, че британците са най-зле справящите се в Европа с изучаването на чужди езици, съобщава вестник The Independent.

Оказва се, че Обединеното Кралство е най-едноезичната държава на континента. Поне един от всеки трима, участвали в анкетата (35,2 %), посочват Великобритания като най-лошата страна в Европа за общуване на език, различен от майчиния на гражданите. На второ място са французите, за които са гласували 22,2 %, следвани от италианците с 8,1%.

В противоположния край в класацията е Нидерландия, определена като страната, чиито граждани се справят най-добре с комуникирането на чужди езици. Сред многоезичните държави в Европа се нареждат също Дания, Швеция, Норвегия и Австрия.


препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК