BG EN

Брокер осъди държавата за 189 207 лева

ЧАС ПИК

Брокер осъди държавата за 189 207 лева

8692
на 11.02.2014
Брокер осъди държавата за 189 207 лева
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Брокер на имоти осъди държавата за 189 207 лв., защото му е продала земя, която не е нейна. Имот.ът от над 11 дка е в Русе, информира в. Труд.

препоръчано

"Получихме изпълнителния лист, но обжалваме размера на признатите пропуснати ползи", съобщи областният управител на Русе Венцислав Калчев. Според решението на Великотърновския апелативен съд управителят на пловдивската фирма "Реал 24" Явор Кидиков е ощетен с посочената сума, която включва стойността на терена, претърпени загуби, режийни, тръжна документация и разноски по делото. Държавата признава, че е некоректната страна.

Спорният имот е продаден на търг през 2009 г. от бившия областен управител от тройната коалиция Мария Димова. Сделката става в навечерието на изборите, когато тогавашната губернаторка е в отпуск. Документацията подписва заместничката Диляна Кирова. Година по-късно "Реал 24" решава да продаде земята, но се оказва, че са купили частна, а не държавна собственост. Теренът е собственост на БТК.

Компанията го е придобила по схемата "дълг срещу собственост". Спорният парцел има акт за държавна собственост от 1967 г. Имотът се е стопанисвал от някогашния "Балкантурист". След приватизацията новият собственик издейства от общината промяна в регулационния план и разделя терена на две части. 27 дка са продадени с нотариален акт на русенската компания "Приста ойл". Година по-късно с други 11 дка са уредени сметките към БТК. През 2007 г. Димова съставя нов акт за държавна собственост на вече продадения по-малък парцел и го пуска на търг.

"Продали сте ми чужд имот, който не е бил ваш", посочва в писмо до областната управа собственикът на "Реал 24". Кидиков е категоричен, че при проверката на парцела преди покупката върху него не е имало тежести. Мария Димова бе оправдана през миналата година от съда за скандалната заменка на бившата резиденция на Тодор Живков "Липник" срещу 5 апартамента.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК