BG EN

Броят на пациентите с ракови заболявания расте

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Броят на пациентите с ракови заболявания расте

4613
на 09.05.2014
Броят на пациентите с ракови заболявания расте
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на пациентите с ракови заболявания расте , алармират специалисти от Университетската болница „Доктор Георги Старнски“ в Плевен. Само през миналата година на 4 300 пациенти, преминали през химио- и лъчетерапия, са били извършени близо 6 000 процедури.

препоръчано

В момента в лечебното заведение се реализира проект за ново оборудване и модернизация , който ще превърне университетската болница в най-големия център за лечение на онкологично болни пациенти в Северна България. За последните две години онкоболните, лекувани в плевенската болница, са се увеличили близо с хиляда. Само от Ловешка област новорегистрираните с ракови заболявания са нараснали два пъти и половина. Новата апаратура ще спомага за диагностицирането и лечението годишно на 40-45 хиляди души от Северозападния район.

В помощ на пациентите вече работи втори робот, който освен в онкогинекологията, помага в урологията и коремната хирургия за отстраняването на тумори. С оборудването с модерната апаратура отчитаме полезно похарчени европейски средства, категоричен е д-р Наташа Манева - директор на болницата.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК