BG EN

Брюксел допусна сваляне на санкциите срещу един от секторите на руската икономика

ЕС

Брюксел допусна сваляне на санкциите срещу един от секторите на руската икономика

7002
на 29.07.2016
Брюксел допусна сваляне на санкциите срещу един от секторите на руската икономика
Автор:   ПИК

Единството на ЕС по този въпрос е сериозно разклатено, смятат европейски дипломати

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Европейският съюз допускат възможност за сваляне на санкциите срещу един от секторите на руската икономика, съобщи „Ройтерс”, като се позова на европейски дипломат. Засега не е разглеждан вариант за пълно отменяне на наложените ограничения.

препоръчано

Посещението на Жан-Клод  Юнкер в Русия по време на Петербургския икономически форум е било предизвикано от загрижеността за разпада на единството на Европейския съюз по повод на санкциите срещу Москва.

Най-силно недоволство от продължаването на санкциите има в страните, които губят най-много икономически от замразяването на връзките си с Русия. Става удма за Италия, Гърция, Унгария, Кипър, Словения, Словакия и България, коментира „Ройтерс”.

Както ПИК първи съобщи, негласно вече е свалено ограничението да се купуват от европейски банки и инвеститори емисии от руски еврооблигации, емитирани през май тази година. Москва искаше да набере 3 милиарда евор, но поради забраната на Брюксел не успя и съкрати емисията наполовина. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат (НА ЖИВО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат (НА ЖИВО)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК