BG EN

БСП: Ще търсим подкрепа и от ГЕРБ за бюджета

ЧАС ПИК

БСП: Ще търсим подкрепа и от ГЕРБ за бюджета

5776
на 08.08.2013
БСП: Ще търсим подкрепа и от ГЕРБ за бюджета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма по-политически въпрос от бюджета. Росен Плевнелиев е вкаран в определен сценарий и това е неприятното в ситуацията за налагането на вето. Това заяви депутатът от БСП Жельо Бойчев пред ТВ7.

препоръчано

Съвсем нормално е при смяна на правителството да има смяна на политиката и приоритетите. Затова, когато сме в средата на бюджетната година трябва да се направи актуализация. Аз не харесвам този бюджет, защото това е бюджет на Симеон Дянков, каза Бойчев. Ниският бюджетен дефицит отказа каквато и да е социална политика, смачка бизнеса, дори ГЕРБ не си го харесват вече.

Служебното правителство на Марин Райков коригира бюджетната прогноза от 1,9 % на 1%. С тази актуализация се опитваме да приравним ситуацията с реалната обстановка. Държавата трябва да бъде коректен и предвидим партньор, каза созциалистът. В политиката нищо не се прави на всяка цена, ако не намерим подкрепата за промените ще останем на бюджета Дянков.

Тогава обаче ще стане ясно, че Плевнелиев подкрепя именно тази политика, категоричен е Бойчев. Аз бих потърсил подкрепа и от ГЕРБ, които се отрекоха от бюджета „Дянков“, сега дори предложиха сериозен социален пакет. Ето, сега ние предлагаме по-малък социален пакет в параметрите на бюджета за 2013г, каза Бойчев.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК