BG EN

Будни граждани организират охрана на Паметника на съветската армия

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Будни граждани организират охрана на Паметника на съветската армия

8497
на 07.05.2015
Будни граждани организират охрана на Паметника на съветската армия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Будни граждани организират 12-часов наряд за опазване „от посегателства“ на Паметника на съветската армия в София и всички паметници, свързани с победата над фашизма по местоживеене.

препоръчано

Събитието е организирано в социалните мрежи от „Точка на кипене“ и призовава „да отдадем почит и уважение към хората, борили се за по-добрия живот, който загубихме днес, а за утре е наш ред да се преборим“.

На страницата на събитието блогът „Червено действие“ призовава: „На 8-ми срещу 9-ти май вечерта всички елате да пазим заедно историята и да се борим заедно за бъдещето! 

Паметникът на съветската армия е повод за гордост! ДА ГО ЗАЩИТИМ!“ В червено-черния плакат със силуета на Паметника на съветската армия, украсен с оранжево-черна георгиевска лента и сърп и чук авторите обясняват, че въпросният паметник символизира борбата срещу фашизма и капитализма и означава свобода и независимост. „ДА НЕ ПОЗВОЛЯВАМЕ ПОРОГАВАНЕТО (sic!) МУ!“

Желаещите да се включат в нарядите трябва да се явят при паметниците по местоживеене. Постовете ще дежурят от 21 ч. на 8 май до 9 ч. на 9 май./topnovini.bg

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК