BG EN

БУЗЛУДЖА - МЪГЛИВОТО МЯСТО НА ПОЛИТИКАТА! Докато чинията се руши, партиите се карат кой е заслужил повече да празнува

Политика

БУЗЛУДЖА - МЪГЛИВОТО МЯСТО НА ПОЛИТИКАТА! Докато чинията се руши, партиите се карат кой е заслужил повече да празнува

28314
на 31.07.2018
БУЗЛУДЖА - МЪГЛИВОТО МЯСТО НА ПОЛИТИКАТА! Докато чинията се руши, партиите се карат кой е заслужил повече да празнува

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съборът на БСП на Бузлуджа отмина. Социалистите се преброиха, харесаха се, порадваха се на Горан Брегович и се разотидоха по родните си места. Готвят се социалдемократите на Георги Анастасов. И те ще правят събор на Бузлуджа, защото върхът не бил частна собственост на червените. Резонен е въпросът - има ли следващи мераклии за съборджии?

препоръчано

Докато политиците се надскачат, паметникът на Бузлуджа продължава да се руши. През септември специалисти от "Европа ностра" се очаква да пристигнат у нас, за да обследват монумента. Има шанс, може пък да спрат продължаващата десетилетия разруха. Знае ли човек?!

Добре, че вече има денонощна охрана. Та да не вземе да пострада някой любопитен турист или политик, докато се развихря да раздава щедри обещания на електората си. 

Корнелия Нинова обеща на събора през миналата година да си върне паметника. Социалдемократите обаче дърпат чергата към тях. 

Чий е паметникът? Това ли е въпросът? Казват, че думата бузлуджа в превод на български означава студено и мъгливо място. Много подходящо за върлуващите политически страсти на него. И докато левите се напразнуват, Бузлуджа се срива и всеки момент може да рухне със страшна сила. Като един символ на безхаберието.

Няма кътче в света, напоено с такава страст към разрушението като България. Паметникът на Бузлуджа трябва да бъде реставриран, без значение на политическия товар, който носи. Защото той е уникален и с архитектурата си, и с местоположението си. Белег е на част от историята ни, която не можем да зачеркнем. То е все едно да унищожим период от живота си. Един ще ходи да се поклони пред него, друг ще отиде да го хули. Убедена съм обаче, че най-много ще са любопитните да видят какво има в "летящата чиния на върха".

Няма воля за реставрирането на Бузлуджа по много прозаични причини. Левите не искат, за да има за какво да атакуват управляващите. Десните пък се дърпат, за да избегнат превръщането на паментика в култово място.

И така ще е, както се пееше в песента, "до края на света". Дай боже, лудите да се налудуват, умните да се наумуват, та да се вземат ръце и да сложат край на разрухата. И не само на Бузлуджа.

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК